Košarkaši „Sloge“ na dnu tabele

Preko potrebnu pobedu tražiće u sledećem kolu

Kraljevački „beli“ poraženi su večeras na svom terenu od ekipe Tamiša rezultatom  70:75.

Prvo poluvreme utakmice dvanaestog kola Admiral Bet košarkaške lige Srbije pripalo je gostujućoj ekipi. Na odmor su otišli sa minimalnom prednošću (42:43).

Na startu treće četvrtine gosti su stigli do prve dvocifrene prednosti na meču, ispostaviće se, nedostižne za košarkaše iz Kraljeva. Iako su“beli” zaigrali dosta bolje u poslednjoj četvrtini, naročito u odbrani, nisu imali snage za potpuni preokret.

Najzaslužniji za pobedu gostiju bili su Rakočević sa 13 i Andrwes Jaylen Robert sa 12 poena. Od košarkaša Sloge izdvojili su se Simeunović sa 20 i Matović sa 14.

Nakon poraza, četvrtog vezanog, košarkaši iz Kraljeva se nalaze na poslednjem mestu u ligi i preko potrebnu pobedu tražiće u sledećem kolu protiv ekipe Mladosti iz Zemuna, dok će ekipa Tamiša dočekati košarkaše iz Novog Pazara.