“Malene” ubedljive na gostovanju u Vojvodini

Košarkašice ŽKK Kraljeva odnele su pobedu na gostovanju ekipi Vojvodine u okviru dvanaestog kola Prve košarkaške lige Srbije za žene rezultatom 60:70 i tako zadržale drugo mesto na tabeli.

Od samog starta meča gošće su izgledale bolje na terenu. Već na kraju prve četvrtine košarkašice iz Kraljeva su stigle do dvocifrene prednosti (10:22), a na poluvreme se otišlo rezultatom 24:39.

Nisu “Vojvodjanke” uspele da ugroze ovu prednost do kraja utakmice, koja se završila rezultatom 60:70.

Kod pobedničke ekipe izdvojile su se Gobeljić sa “dabl-dabl” učinkom, 22 poena i 11 skokova, kao i Perez sa 12 i Brajković sa 11 postignutih poena. Iz redova domaćih najbolja je bila Janković sa 23 poena, a uz to je dodala i 14 skokova.

Ovo je bila deseta pobeda “malenih” koje se nalaze na drugom mestu iza ekipe Mega MIS koja je još uvek neporažena nakon dvanaest odigranih kola. Upravo ove dve ekipe sastaće se u narednom kolu 20. januara, a domaćin će biti ekipa ŽKK Kraljeva.