MUP: Predaja nelegalnog oružja i municije moguća i bez odlaska u policijsku stanicu

Do 8. juna, prilikom predaje oružja, municije ili eksplozivnih naprava koje nelegalno poseduju, građani nisu u obavezi ni da se legitimišu

Ministarstvo unutrašnjih poslova koje je pozvalo građane da predaju neregistrovano oružja , municiju i eksplozivne naprave, dopunilo je svoj poziv obaveštenjem da građani, osim što mogu lično to da učine dolaskom u policijsku stanicu, mogu da kontaktiraju najbližu policijsku stanicu i da pozovu policijske službenike da dođu po oružje, municiju i eksplozivne naprave i preuzmu ih.

Kako je naglašeno, tokom narednih mesec dana (do 8. juna) građani koji predaju nelegalno oružje, miniciju ili eksplozivne naprave koje nelegalno poseduju,  neće snositi nikakvu krivičnu odgovornost, posledice, niti će morati da dokazuju poreklo oružja i da donose bilo kakvu dokumentaciju.

Prilikom predaje građani nisu u obavezi ni da se legitimišu.

Građani mogu predati neregistrovano oružje svakog dana od 7 do 19 časova, bilo da je reč o oružju koje po zakonu ne može biti u posedu građana (automatske puške i minsko eksplozivna sredstva), ili o kratkom i dugom poluatomatskom vatrenom oružju.

priredila: M. M. D.