NPS Kraljevo: Vlast ne treba da šalje radnike iz grada, već da im obezbedi posao u Kraljevu

I Gradski odbor Narodnog pokreta Srbije (NPS) u Kraljevu najoštrije je osudio izjavu Aleksandra Vučića o radnicima Kraljeva, ocenjujući da je njome odgovornost za gubitak radnih mesta i odlazak kompanija pokušao da prebaci na same radnike.

Iz ove stranke u saopštenju koje je potpisao Milan Vučetić, predsednik Gradskog odbora Narodnog pokreta Srbije u Kraljevu, navode da je od početka godine više od hiljadu radnika u Kraljevu ostalo bez posla ili bez redovnih primanja, a da uzrok tome nisu zaposleni, niti navodne zloupotrebe bolovanja, već, kako tvrde, pogrešna ekonomska politika.

Uzrok tome nisu radnici i navodne zloupotrebe bolovanja, već pogrešna ekonomska politika koja je omogućila kompanijama da uzmu ogromne državne subvencije, a potom ostave ljude bez sigurnosti i zaštite“, navodi se u saopštenju .

U NPS-u podsećaju da su, kako ističu, više puta upozoravali javnost na težak položaj radnika i zahtevali od lokalnih vlasti da hitno reaguju i započnu razgovore sa vlasnicima kompanija kako bi se sačuvala radna mesta.

Posebno kritikuju izjavu da će izgradnja auto-puta omogućiti Kraljevčanima da brže odlaze u druge gradove na posao, ocenjujući da zadatak vlasti nije da ljude šalje iz Kraljeva, već da stvori uslove da u svom gradu mogu dostojanstveno da žive i rade.

Za razliku od predstavnika Srpske napredne stranke koji su zloupotrebili poverenje građana radi stranačkog zapošljavanja u javnim preduzećima, radnici Kraljeva poštenim radom zarađuju svoj dohodak i neprimereno je da se njihov rad omalovažava“, ocenjuju u Gradskom odboru NPS Kraljevo.

Ova stranka dodaje da su „Kraljevu potrebna sigurna radna mesta, podsticajan privredni ambijent i odgovorna politika, a ne prebacivanje krivice na radnike“.