Otvaranje izložbe „Dekompresija“

Autor Matija Rajković u oblast digitalne grafike ulazi ne iz pozicije grafičara, već slikara

U galeriji Kulturnog centra u Ribnici u sredu, 8. februara u 18 časova, biće otvorena izložba radova umetnika Matije Rajkovića iz Beograda.

Matija Rajković u oblast digitalne grafike ulazi ne iz pozicije grafičara, već slikara i na taj način demonstrira ne samo prevazilaženje granica tradicionalnih tehnika ili slobodno kretanje kroz različite medije, već i otvorenost za novu tehnologiju i proces koji dotadašnja umetnička iskustva usmerava ka digitalnom iskazu.

Matija je rođen 1980. u Beogradu. Diplomirao je na slikarskom odseku Akademije umetnosti u Novom Sadu 2003. u klasi profesora Jovana Rakidžića. Postdiplomske studije završio je na istom odseku Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu 2009. u klasi profesora Čedomira Vasića. Član je ULUS–a od 2005. i ULUK-Kruševac od 2011. (jedan je od njegovih osnivača). Izlaže od 1999. godine, do sada 38 puta samostalno i oko 160 puta grupno. Učestvovao je i na 40 likovnih kolonija u zemlji i inostranstvu. Predaje na Akademiji vaspitačko–medicinskih strukovnih studija u Kruševcu od 2010. Živi i stvara u Beogradu i Kruševcu.

Izložba će biti otvorena do 21. februara.