Situacija i u Kraljevu „epidemiološki rovita“ (VIDEO)

Dnevni broj pregleda u kovid ambulanti sada se kreće između 80 i 100, ali procenat pozitivnih svakodnevno raste, pa imamo pet do 10, nekih dana i više od 10 novozaraženih u jednom danu, ističe dr Mirjana Krčevinac

Broj pozitivnih na koronavirus koji u Srbiji svakodnevno raste danas iznosi 921.

Od 13. maja kada je registrovana 901 novozaražena osoba broj novozaraženih nije bio veći za poslednja tri meseca!

Od poslednjeg preseka testirano je 11.229 ljudi, a preminulo je pet kovid pacijenata. Raste i broj hospitalizovanih (797), kao i broj pacijenata na respiratorima (20) u celoj Srbiji.

I epidemiološka situacija u Kraljevu prilično je „rovita“, jer poslednjih dana imamo blagi, ali svakodnevni porast broja na koronavirus pozitivnih pacijenata, kaže dr Mirjana Krčevinac, direktorka kraljevačkog Doma zdravlja.

Pogledajte njenu video izjavu:

Prema njenim rečima, dnevni broj pregleda u kovid ambulanti sada se kreće između 80 i 100, ali procenat pozitivnih svakodnevno raste.

 – Pre dve-tri nedelje bilo je perioda kada po nekoliko dana nismo imali pozitivnih pacijenata, ili smo dnevno imali po dva-tri. Poslednjih dana dešava se nagli skok, pa imamo pet do 10, nekih dana i više od 10 novozaraženih u jednom danu – ističe dr Krčevinac, ocenjujući da „taj broj nije ogroman, ali u odnosu na broj pregleda je zabrinjavajuć“.

Na osnovu najava stručnjaka i nadležnih institucija mišljenja smo da ulazimo polako u period kada će taj broj pozitivnih na koronavirus biti sve veći, ističe naša sagovornica:

Kada bi ovakva situacija ostala, to ne bi bilo tako strašno, ali moramo da se pripremimo i na povećan broj pozitivnih.

U kovid ambulanti sada radi jedna ekipa svakog dana od 9:00 do 17:00 časova, ali u kraljevačkom Domu zdravlja razmišljaju da ovih dana posao počnu da organizuju sa dve ekipe i ponašaće se onako kako situacija bude nalagala.

M. M. D.