13. januar 2016.
Zašto tužna pesma u prazničnom raspoloženju, ko dobija žuti karton, kako se to deli šljam, Božićno jutrenje na reci, neverovatna izjava za SUP i skroz neobične slike, u TACNI Marka Slavkovića
GRAĐANINU SA SLIKE
Tebi, građanine sa slike,
ovi stihovi se obraćaju.
Tebi, kome samo jad i beda ,
redovno svraćaju.
Istina je, i Srpska Nova,
(kao i prethodna ova)
zagrliće onoga ko ima.
Istina je, građanine sa slike,
tebe će zagrliti – sibirska zima!
O tebi, građanine sa slike,
mi već sve znamo.
Tvoju sliku živomrtvoga,
hoćemo i vlasti da damo.
Pa podigosmo glas, napravismo buku,
al, uzalud, vlast ima veću muku:
hoće svetu da pokaže humano lice,
i da što bolje zbrine izbeglice.
Eto, građanine sa slike,
da ti pomognemo, to nas koči.
Vlast te, očigledno, žrtvuje,
jer humanost ima razroke oči…
ŽUTI KARTON (GRADONAČELNIKU KRALJEVA)
Zar tako pametan čovek,
zar tako ozbiljna faca,
da narodne pare
u ambis baca?!
Sleteše vam ,,Piloti’’
na pistu od ara,
i napuniše dževope
od narodnih para.
Posle pesme i veselja,
za dvesta ljudi,
osta pravo pitanje:
jesmo li mi ludi?
Za ovo, što se zove,
nešto nam ga smuti,
dajem vam, s voljom,
karton žuti!
DEOBA ŠLJAMA
Da se podsetimo: poslednja velika voda Ibra donela je, i na keju iznad splavova u Kraljevu, ostavile silni šljam, svakojako djubre… što se vidi na slici. S tim u vezi, usledile su šale, čak i opklade, da nadležni to ruglo neće očistiti čak do početka juna 2017. godine.
Na opšte iznenađenje, 26. decembra tek minule godine, radnici su šljam očistili, što je obradovalo sve šetače. Ali, šta se dalje događa? Građanin, koji je izgubio opkladu (100 evra), nije hteo da isplati dogovoreno pred svedocima. Razlog: znatan deo tog istog šljama, ostao je na unutrašnjoj obali Ibra…što se, takodje, vidi na slici. Dogovoreno je, ipak, da gubitnika ne bude, jer su obojica u pravu. Prvi, jer je šljam zaista očišćen na keju, a drugi, jer nije i sasvim. U međuvremenu se proneo glas da je čišćenje šljama u nadležnosti dva preduzeća. Jedno, komunalno, navodno je zaduženo za čistoću van obale, dok je drugo, vodoprivredno, zaduženo za takozvani unutrašnji deo obale reke. Ako je istina, onda je ta podela posla i čudna i smešna.
SIBIRSKI MRAZ PREKINUO TRADICIJU
Ovogodišnje Božićno jutrenje, posle sedam uzastopnih godina, ova ekipa, na slici od prošle godine, nije uspela da ostvari. Nažalost, tradicionalno druženje na Zapadnoj Moravi prekinuo je sibirski mraz!
– Ove godine društvo je trebalo da bude duplo veće, tako smo se dogovarili. Sam oni koji Božićno jutro provedu na vodi, znaju kako je to lepo. Naravno, pored vatre, uz jelo, piće, lepo raspoloženje, tu je i obavezno pecanje. Ali, viša sila. Mraz je bio toliko jak da je postojala opasnost da se prehladimo, da ne kažem razbolimo. Nismo smeli da rizikujemo – ističe najstariji član ekipe, Dragan Debeljak Piki.
Najmlađi član Božićnog jutrenja, Nikola Dašić Nidža, kaže, da se on pitao, nikada ne bi odustali. Zoran Popović Pop i Miodrag Dašić Gadafi, njegove reči komentarišu osmehom, u smislu : mladost- ludost.
LUDAČKE LUDORIJE
VICEVI
Mujo ispraća svoju taštu na aerodrom. Kad avion polete, Mujo reče:
– Bože, uzmi je sad, sad ti je najbliža!
* * *
Dolazi komšija kod Piroćanca, vidi da skida tapete, pa ga pita:
– Ja li, komšo, stavljaš li nove tapete?
– Jok, bre, ću se selim.
* * *
Ljuti se žena na muža, pa mu kaže:
– Od sada ćeš sve da plaćaš: ručak, pranje veša, peglanje- sve po deset evra!
– A ja bih da vodimo ljubav.
– E, to će da te košta sto evra!
– Nemam ja toliko. Samo pedeset. Znači, ništa.- i oknene se da spava. Kad čuje, nešto šuška. Pogleda, žena pretura po tašni.
– Šta to tražiš, dušo?
– Tražim pedeset evra da ti pozajmim, crko dabogda!

