Zbog više neradnih dana i produženog odmora za đake, grad Kraljevo je obezbedio autobuski prevoz do Goča svakodnevno od utorka do nedelje. Ski-lift, nažalost, neće raditi…
Prema obaveštenju dostavljenom iz Gradske uprave, tokom naredne sedmice autobus na relaciji Kraljevo – Goč – Kraljevo saobraćaće sa pojednim polaskom svakodnevno od utorka 15. februara do nedelje 20. februara. Do kraja zime autobus će ići i oba dana vikenda.
U svim ovim danima polazak sa autobuske stanice u Kraljevu je u 8 časova, a sa Goča u 17 časova, cena karte u jednom smeru je 140 dinara.
Međutim, ski-lift na maloj stazi na Goču, nažalost, neće raditi. Kao što smo juče preneli, Dečije odmaralište je saopštilo da ski-lift neće raditi zbog nedostatka snega. Nakon ove objave portalu KRUG se javilo nekoliko građana koji su ustvrdili da snega na stazi ima i da se tokom nedelje ski-lift više puta kvario.
Mi smo jutros razgovarali sa direktorom Dečijeg odmarališta Ivanom Milićem i on nam je rekao sledeće:
– Jeste se dogodilo da je pala sajla, ali to je popravljeno i ski-lift je radio prošle nedelje. Sada je isključen jer nema snega i to ću vam dokumentovati fotografijom sa staze koju ću sada snimiti (oko 10,45h – prim. R.V.). Uostalom, zbog nedostatka snega već nekoliko dana ne rade ni ski-staze na banjskoj strani Goča. Ovu pauzu ćemo iskoristiti za servisiranje ski-lifta i ako ponovo padne sneg, bićemo spremni za rad.
Ovo je fotografija sa kamere na Goču, koju nam je poslao direktor Ivan Milić:

Nažalost, prema prognozi Hidrometeorološkog zavoda, ni narednih dana se ne očekuju pdavine u centralnoj Srbiji:

I pored toga, Goč je sam po sebi, izuzetno mesto za beg iz zagađenog gradskog vazduha, pa imalo – nemalo skijanja, verujemo da je dobro mesto da oni koji budu imali slobodne dane, bar jedan od njih provedu na ovoj planini.
R.Vesković

