Dominantna pobeda „malenih”

U sedamnaestom kolu Prve košarkaške lige Srbije za žene, košarkašice ŽKK Kraljevo savladale su ekipu Studenta iz Niša ubedljivim rezultatom 80:51 i tako stigle do trinaeste pobede u sezoni.

Utakmica odigrana u Kraljevu jedna je od retkih za koju možemo reći da je završena nakon prvih deset minuta igre, jer je rezultat na kraju prve četvtrine bio 28:12 u korist domaćina i bilo je jasno u kojem smeru se utakmica odvija.

Na poluvreme, popularne „malene“ su otišle sa prednošću od 49:28. U nastavku su dodatno podigle nivo igre, stigle su do više od 30 poena razlike i meč rutinski privele kraju za konačnih 80:51.

Najefikasnija iz redova domaćih bila je Tešić sa 16 postignutih poena, Emmanuel je „dodala” 14, dok su Gobeljić i Nestorov utakmicu završile sa po 13 postignutih poena.

Kod gošći istakla se Đorđević koja je sa 20 postignutih poena bila najjefikasnija košarkašica celog meča,

„Malene” su ovom pobedom stigle do skora od 13-4, ispred njih se nalaze ekipe Mege(16-1) i Crvene Zvezde (13-3) koja danas igra svoju utakmicu 17. kola, kao i ekipa Partizana koja će, u slučaju pobede protiv subotičkog Spartaka, biti na istom skoru kao i tim iz Kraljeva. Gotovo izvesno je da će se ove četiri ekipe naći na završnom turniru, gde će se boriti za titulu prvaka države.

U sledećem kolu, koje je na programu 16. marta, košarkašice iz Kraljeva će gostovati ekipi Duge iz Šabca.