Dok traje javni uvid, fizička i pravna lica mogu da dostave primedbe na dokumenta na nekoliko načina
Ministarstvo zaštite životne sredine oglasilo je javni uvid i javnu raspravu o nacrtu Uredbe o proglašenju i studiji zaštite predela izuzetnih odlika „Planina Jelica“.
Ovaj predeo nalazi se većim delom na teritoriji Čačka (površina od 3.653,47 hektara) i Lučana (2.110,39 hektara), a manjim delom na teritoriji Kraljeva na površini od 432,38 ha (katastarska opština Lazac).
U državnoj svojini 43,88 % ukupne površinepredela izuzetnih odlika „Planina Jelica“, u privatnoj 44,99 odsto, u javnoj 2,25 procenata, u crkvenoj svojini 0,5 %, a u drugim oblicima svojine 8,38 posto ukupne površine.
Javni uvid traje do 16. decembra ove godine, a Nacrt uredbe o proglašenju Predela izuzetnih odlika „Planina Jelicaˮ i Studija zaštite sa kartografskom dokumentacijom (u daljem tekstu: dokumenti o zaštiti), koju je izradio Zavod za zaštitu prirode Srbije, biće izloženi na javni uvid svakog radnog dana od 10.00 do 13.00 u prostorijama Ministarstva zaštite životne sredine, Beograd, Omladinskih brigada 1, soba 668 i Zavoda za zaštitu prirode Srbije, Beograd, Japanska 35, kao i na sajtu Ministarstva zaštite životne sredine i Zavoda za zaštitu prirode Srbije.
Fizička i pravna lica mogu u toku trajanja javnog uvida, zaključno sa 16. decembrom dostaviti u pisanoj formi primedbe na dokumenta o zaštiti Ministarstvu zaštite životne sredine:
– poštom ili na pisarnicu, sa naznakom PIO „PLANINA JELICAˮ – Javni uvid o zaštiti,
– elektronskim putem na e-mail adresu aleksandra.doslic@eko.gov.rs
Javne rasprave o dokumentima o zaštiti biće održane:
– 9. decembra u 11.00 časova, u Kraljevu, sala 1 Gradske uprave grada Kraljeva, Trg Jovana Sarića 1,
– 10. decembra u 9.00 u Čačku, u zgradi Gradske uprave grada Čačka, skupšinska sala, Župana Stracimira 2;
– 10. decembra u 12.00 časova u Lučanima, u zgradi opštine Lučani, sala Skupštine opštine, prvi sprat, Jugoslovenske armije broj 5.
U okviru javne rasprave biće razmatrane primedbe dostavljene tokom javnog uvida.
Javnu raspravu vodi komisija koju obrazuje Ministarstvo zaštite životne sredine.
U javnoj raspravi učestvuju fizička lica i predstavnici pravnih lica koji su podneli primedbe u pisanom obliku u toku trajanja javnog uvida, koji usmeno mogu obrazložiti podnete primedbe.