Kraljevačke „Malene“ nadigrale Novosađanke

Polovinom četvrtog dela utakmice nastupila je neizvesna rezultatska klackalica, a samo 42 sekunde do kraja meča gošće su prešle u vođstvo

U 18. kolu Prve lige Srbije za košarkašice, ekipa „Kraljeva” je na domaćem terenu, u teškom i neizvesnom meču, savladala „Vojvodinu 021″ rezultatom 71-69.

ŽKK ,,Kraljevo” – ŽKK ,,Vojvodina 021  71-69

(22-19, 16-18,  18-10, 15-22)

Obe ekipe su sa neskrivenim ambicijama pristupile meču. „Malene” su u stopu pratile „Crvenu zvezdu” na čelu tabele, a tako je ostalo i nakon odigranog 18. kola. Tim „Vojvodine” gaji nade da će se do kraja ligaškog dela takmičenja pozicionirati na mestu broj četiri i tako ostati u trci za titulu. Nakon sinoćnjeg poraza šanse su im nešto smanjene, mada, matematički gledano, i dalje su u igri.

Stara hala sportova je ugostila oko 300 istinskih ljubitelja igre ispod obruča i, mada delimično popunjena, odbranila je epitet nemilosrdnog grotla za gostujuće ekipe.

U timu „Kraljeva” ponovo problemi. Tamara Rajić je obnovila povredu posle samo jednog odigranog meča, dok je Anđela Janić napustila svlačionicu neposredno pred izlazak na teren zbog naglo narušenog zdravstvenog stanja.

Dodamo li svemu rečenom i odlazak Tare Biočanin iz kluba pre dve nedelje, dobija se jasnija slika opterećenosti nekih pozicija u timu. Tako je Jad Edvards na parketu provela 35, dok su Dragana Gobeljić i Ivana Brajković odigrale čak po 38 minuta efektivne igre.

foto Miloš Živković

Nakon početnog vođstva gostujuće ekipe, Kraljevčanke su uspele da preuzmu inicijativu i na kraju prve četvrtine obezbede blagu prednost od tri poena. Do odlaska na veliki odmor sačuvale su tek pola koša prednosti, pa je rezultat 38-37 nagoveštavao neizvesnost u nastavku.

Treća četvrtina je pripala domaćem timu koji dolazi do vođstva od devet poena razlike. U poslednjem kvartalu meča, prednost koju su do tada ostvarile „malene”, počela je polako da se topi i polovinom četvrtog dela utakmice nastupila je neizvesna rezultatska klackalica. Na samo 42 sekunde do kraja meča gošće su prešle u vođstvo rezultatom 68-69. Tada je Jad Edvards načinila jedan dobar prodor i bila efikasna za dva poena. Potom je imala i dobru odbranu, nakon čega je iznudila faul na dve sekunde do kraja meča. Realizovala je jedno slobodno bacanje i tako je postavljen konačan rezultat 71-69.

Mada je neko morao preuzeti odgovornost kada je tim bio u problemu, teško je odoleti utisku, čak i ako nije u dovoljnoj meri potkrepljen statističkim pokazateljima, da je Edvardsova večeras previše toga želela sama i da je nekoliko njenih preambicioznih poteza u završnici meča, ekipu i odvelo u probleme. Ipak, pogodila je najvažnije poene i to je trenutno najbitnije.

U ekipi „Kraljeva” najefikasnija je bila kapitenka Dragana Gobeljić sa 22 poena. Sledile su je Edvards sa 21, Brajković sa 11, Izli sa 8, Tešić sa 6 i Vasiljević sa 3 poena.

Pored pomenutih igračica koje su se upisale u strelce u igru su ulazile još samo Daria Nestorov i Minela Mehović.

U sledećem kolu „malene” gostuju ekipi ,,Duge” iz Šapca. Meč je zakazan za 25. februar.