Kraljevčanke ubedljive protiv šabačke „Duge“

Šesta pobeda „malenih“ uz malu bravuru prošlosezonskih juniorki

U sedmom kolu Prve košarkaške lige Srbije za žene, ekipa Kraljeva je ubedljivo savladala šabačku Dugu rezultatom 92-51.

(21-16,  25-9,  25-6, 21-20)

Dve ekipe su do večerašnjeg meča imale identičan skor od pet pobeda i jednog poraza. Shodno dosadašnjem učinku predviđao se meč pun neizvesnosti. Suprotno očekivanjima, Kraljevčanke su nemilosrdno potukle rivala i sada se već može reći da su dostigle nivo prošlogodišnje forme.

Šapčanke su bile dostojan protivnik jedino u poslednjih deset minuta meča. U prve tri četvrtine „malene” su ostvarile potpunu dominaciju nad rivalom, a drugi i treći kvartal su okončale u svoju korist dvocifrenim razlikom.

U redovima Kraljeva najefikasnija je bila Emanuel sa 18 postignutih poena. Sa dvocifrenim učinkom Amerikanku je pratila Janićeva upisavši 14 poena, dok su Nestorov, Rajić i Tešić zabeležile po 12 poena.

U ekipi Duge jedina dvocifrena bila je Elani sa 17 upisanih poena.

U narednom kolu obe ekipe će biti domaćini beogradskim timovima. U Šabac dolazi Art basket, dok će „malene” ugostiti Partizan.