„Malene” poražene u majstorici

Mega je već u drugoj četvrtini stigla do dvocifrene prednosti

Košarkaškice ŽKK Kraljevo završile su sezonu porazom u polufinalu plej-ofa Prve košarkaške lige Srbije za žene od ekipe Mega MIS rezultatom 2:1 u seriji.

U „majstorici”, ekipa iz Beograda slavila je ubedljivim rezultatom 90:60 i na taj način se plasirala u finale gde će snage odmeriti sa braniocem titule, ekipom Crvene Zvezde.

Od samog starta utakmice na terenu je bila dominantna ekipa Mege, koja je već u drugoj četvrtini stigla do dvocifrene prednosti. Ta prednost se povećavala iz minuta u minut, da bi do kraja utakmice stigla i do 30 poena razlike. Na kraju konačnih 90:60.

Najefikasnija iz redova domaćih bila je Rosić sa 17, Vučković je dodala 14, dok su Popović i Mitrović postigle po 13 poena.

Kod „malenih” dvocifrene su bile Nestorov sa 18 i Rajić sa 13 postignutih poena.