O (zlo)upotrebi tragedije

Gradonačelnik Kraljeva u svom saopštenju pita: „Kako vas, bre, nije sramota?”, opozicija uzvraća istim pitanjem uz konstataciju da smo „umesto Dana žalosti, dobili koncert za žaljenje”

Da lešinari iz kraljevačke opozicije ne biraju situaciju ni način u pokušajima da dođu do političkih poena potvrda je i tragedija koja je u subotu pogodila petočlanu porodicu i njihovu komšinicu“, tvrdi gradonačelnik Kraljeva dr Predrag Terzić u svom saopštenju:

Kao što su posle ubistava u školi „Vladislav Ribnikar” pokušavali da dođu na vlast, tako su i sada smrt troje dece, od kojih je jedno bila beba od samo godinu dana, koristili da prikupe političke poene.

Umesto da u subotu uveče isključe muziku, što su uradili svi kraljevački ugostitelji, restorani u kojima su kraljevački opozicionari stalni gosti su cele večeri puštali glasnu muziku i veselili se. I onda je sutradan jedan od njih… glumio zabrinutost i govorio na jednoj opozicionoj televiziji, kritikujući gradsku vlast i održavanje koncerta Jelena Karleuše.

Pa kako vas, bre, nije sramota? Gde ste bili kad je trebalo pronaći dizalicu i uputiti je da što pre stigne na lice mesta i spasi ženu koja je davala znake živote? I spasli smo je, a vi ste za to vreme, verovatno, bili u kafani. Bili ste u kafani, a tamo biste bili i da ste na vlasti, jer, po Vašem mišljenju, ni predsednik, ni gradonačelnik, ni predsednik opštine, nemaju nadležnosti da spasavaju živote ljudi, a pogotovu ne živote onih koji nisu starosedeoci…

I za kraj, verovatno mene ne boli kad stradaju deca, jer dece nemam, kao što kaže vaš istaknuti član, pod nadimkom Rade Hitler. Samo vi, dragi naši opozicionari, nastavite da slavite Hitlera, a mi ćemo nastaviti da se borimo za ovaj narod!“, navodi se u ovom saopštenju.

Da podsetimo, u subotu 21. septembra, na magistralnom putu Kraljevo – Raška, dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj je stradalo pet osoba.

U sudaru sa oklopnim vozilom Vojske Srbije na putu Kraljevo – Raška poginuli su Danijel Lazović (33), njegovo troje dece koja su imala deset, sedam i godinu dana i Dijana Kutlačić (27), njihova saputnica. Preživela je jedino Danijelova supruga Mirjana Lazović (32), koja se nalazila na mestu suvozača.

Dan posle ove tragedije u Kraljevu je, u organizaciji Turističke organizacije Kraljevo, održan koncert Jelene Karleuše, uprkos protivljenju dela javnosti, između ostalog i predstavnika lokalne opozicije i poruka da bi koncert trebalo otkazati ili bar odložiti. Ispod objave na društvenim mrežama u okviru koje je Turistička organizacija Kraljeva postavila set fotografija sa koncerta Karleuše – nema nijednog pozitivnog komentara i kritikuje što se na objavljenim fotografijama ne vidi i transparent na kojem je stajalo ispisano: „Možemo bez Jeke, al’ ne bez apoteke”.

Naša redakcija dobila je i saopštenje koje potpisuje Vladimir Savić, predsednik Gradskog odbora stranke Srbija centar SRCE u Kraljevu u kojem se kaže:

Kako vas, bre, nije sramota da umesto Dana žalosti organizujete sramotan koncert SNS promoterke?
Imao sam nadu da će se neko trezven iz lokalne samouprave, sa trunkom sposobnosti da saoseća sa ljudima, naći i reći: ,,Ljudi, pobogu, petoro ljudi je nastradalo, troje dece, otkažite koncert”.

Međutim, uzalud sam se nadao. Jedno tužno veče puno razmišljanja o nesrećnom slučaju gde se za tren oka ugasilo pet života, ali razočaranja, ljutnje, besa, još više su zagorčavali zvuci dreke i buke iz centra Kraljeva gde je, bez imalo srama, nastupala Jelena Karleuša.
Mislite da nije znala za tragediju? Znala je, cela Srbija je znala! Ali je nije bilo briga. Ni nju ni njene poslodavce, čelnike grada Kraljeva.

Dobro znamo da Karleuša debelo naplaćuje podršku Srpskoj naprednoj stranci sa prethodnih izbora brojnim koncertima u toku leta širom Srbije, a za koje se izdvaja ogroman novac iz lokalnih budžeta. U Kraljevu je mogla da pokaže da je čovek, ali nije pokazala.
Da li je, po ko zna koji put, rukovodstvo Kraljeva pokazalo da ne sme da donese samostalno ni jednu odluku, da su samo izvršioci naređenja vrha stranke, da im je opet stiglo nešto ,,odozgo” i da se izvršava bez pogovora? Ili su do te mere izgubili ljudskosti u sebi da ih ne pogađa ni ovakva tragedija gde je poginulo petoro ljudi, od čega troje dece. Da li je moguće?

Umesto da smo kao grad, kao zajednica pružili podršku porodicama nastradalih, da smo tugovali sa njima, mi smo se odlučili da je ipak bitnije da se sprovede plan isplate promoterki SNS-a. Umesto Dana žalosti, dobili smo koncert za žaljenje.
Izvinite poštovane porodice nastradalih, izvinite zbog ovih nesposobnih i bezosećajnih ljudi koji vode ovaj grad. Izvinite!
“, navodi se u saopštenju.