Srbija gubi od Slovačke u Kraljevu

Srpski reprezentativac Miomir Kecmanović izgubio je od Slovaka Lukasa Klajna rezultatom 2:0 (6:7,2:6) u prvom meču kvalifikacija za Dejvis kup odigranom u novoj hali sportova u Ribnici.

Kecmanović je dva puta servirao za osvajanje prvog seta, najpre pri rezultatu 5:4, a kasnije i pri rezultatu 6:5, ali to nije bilo dovoljno srpskom teniseru da dodje do seta, pa je nakon odigranog taj-brejka Klajn stigao do prednosti od 0:1.

U drugom setu Kecmanović nije ličio na sebe, pa je slovački teniser nakon sat i trideset minuta tenisa došao do velike pobede, a konačan rezultat meča bio je 0:2 (6:7, 2:6).

Lukas Klajn, koji se nalazi na 142. mestu na ATP listi doneo je prvu pobedu svom nacionalnom timu koji sada vodi sa 1:0, a priliku da Srbiji donese izjednačenje imaće Dušan Lajović koji igra protiv 122. tenisera sveta Aleksa Molčana.

Lazar Dulović

KRALJEVO, SERBIA – FEBRUARY 02: Serbia Davis cup team during opening ceremony on the day 1 of the Davis Cup Qualifier match between Serbia and Slovakia at Sport Hall Ibar Kraljevo on February 02, 2024 in Kraljevo, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images for ITF)

Nadam se da ću sutra da budem u prilici da se revanširam kraljevačkoj publici, jer danas nisam bio na nivou koji zaslužuju. Jednostavno, u ključnim trenucima rival je pogađao sve, to nisam očekivao i doživeo sam poraz. Moramo da se izdignemo, jer se igra do trećeg poena – poručio je Miomir Kecmanović.