Sutra protest u Beogradu, studenti u blokadi ogradili se od stranaka i skrivenih planova

Na mnogim televizijama u četvrtak uveče 13. marta objavljen je audio snimak koji je, kako se tvrdi, nastao na sastanku članova novosadskog odbora opozicionog Pokreta slobodnih građana (PSG).

Sastanku je, kako se tvrdi, prisustvovala i Mila Pajić, aktivistkinja pokreta Stav. Na objavljenom snimku učesnici navodno dogovaraju nasilne akcije na protestu 15. marta.

Nedugo potom, na svojoj Instagram stranici saopštenjem su se oglasili studenti_u_blokadi, koji mesecima blokiraju fakultete i organizuju proteste i ogradili su se od tog sastanka:

Na televizijama sa nacionalnim frekvencijama i društvenim mrežama emitovan snimak sastanka između organizacije Stav i određenih članova stranke Pokret slobodnih građana, a na kom su pomenute i druge organizacije kao saradnici, u kojem se razgovara o planovima za akcije 15. marta tokom studentskog protesta u Beogradu.

Na snimku se jasno čuje dogovor o strategijama huškanja i manipulacije mase, pokušajima preuzimanja bine, kao i organizovanom skandiranju „Prelazna vlada”. Takođe, izneseni su planovi koji nemaju nikakve veze sa studentima, niti sa našom borbom.

Kao studenti koji su mesecima na ulicama i fakultetima, duboko smo razočarani i zapanjeni ovakvim delovanjem organizacija koje su tvrdile da zastupaju studentske interese. Jasno je da neki među njima nisu delovali u interesu studenata, već su koristili našu borbu za sopstvene političke ciljeve.

Zato se ovim putem ponovo jasno ograđujemo od svih organizacija i stranaka pomenutih u snimku. Mi nismo deo bilo kakvih političkih kalkulacija, niti ćemo dozvoliti da se studentska borba koristi za tuđe interese.

Studenti su ti koji su pokrenuli Srbiju i studenti će odlučivati o svom protestu – bez manipulacija, bez stranaka, bez skrivenih planova!“, navodi se u ovom saopštenju.

POLAZAK IZ KRALJEVA

Na sutrašnji protest u Beogradu pod nazivom „15. za 15“ sutra se organizovano kreće iz gotovo svih delova Srbije. Iz Kraljeva, kako je na društvenim mrežama najavljeno, okupljanje je u 9.00 kod Lukoil pume (preko puta „Tempa“). Tu će se koloni pridružiti oni koji dolaze iz Raške, Novog Pazara i Vrnjačke Banje. Svi zajedno pridružiće se koloni iz Čačka u Preljini u 10.00 na parkingu kod „Emezete“. Ulazak na auto-put Miloš Veliki planiran je za 11.00 časova. Kolona će se kretati, kako je najavljeno u dve trake, dok će zaustavna traka biti slobodna.

Kod Sava centra u Beogradu okupljanje je planirano u 14.00, a protest kod Skupštine Srbije počinje u 16.00.

ŠTA TRAŽE STUDENTI?

Studenti u blokadi mesecima traže ispunjenje zahteva, pre svih utvrđivanje odgovornost za tragediju u Novom Sadu, kada je poginulo 15 ljudi, a dvoje teško povređeno, kao i za napade na studente u blokadama.

Uoči velikog studentskog protesta preduzeće Srbijavoz objavilo je da je međugradski saobraćaj privremeno obustavljen zbog, kako su obrazložili, anonimne dojave da su u vozovima postavljene eksplozivne naprave.

Kolone studenata koje pešače iz Kraljeva, Užica, Čačka, Niša, Loznice, Valjeva, Novog Sada i mnogih gradova i opština, veleras stiću u beograd i za njih je planiran doček u 19.00

M. M. D.

Jedan komentar za objavu “Sutra protest u Beogradu, studenti u blokadi ogradili se od stranaka i skrivenih planova

  1. Bolje da vise vremena potrosite na ukazivanju svakodnevnog krsenja Ustava i Zakona od strane vlasti i institucija nego sto se svakodnevno ogradjujete od opozicije. Srudenti, opozicija, narod je na istoj strani. Mislite o tome.

Komentari za ovu vest su zatvoreni.