Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kraljevu uhapsili su S. V. (42) iz Kraljeva, osumnjičenog da je sinoć telefonom pozvao dežurnu službu i prijavio da je u jednom ugostiteljskom objektu postavljena bomba.
Policija je odmah po prijavi izašla na lice mesta, zaposleni i gosti su evakuisani, a nakon kontradiverzionog pregleda utvrđeno je da je dojava lažna.
Zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje panike i nereda, osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Osnovnom javnom tužilaštvu u Kraljevu, navodi se u saopštenju policije.
M. M. D.


Kazne podici i sudjenja ubrzati. Veliku stetu drustvu, nanose raznorazne bitange.