Apotekarska ustanova biće tema osme sednice gradske skupštine

Zbog nedostatka kvoruma, ni posle sedam zakazivanja na zahtev kraljevačke opozicije, nisu održane tri sednice, a novu, osmu, za 24. maj zakazala je aktuelna vlast

Posle dva odlaganja danas je zaključena i sedma sednica zbog – nedostatka kvoruma, jer je posle prozivke konstatovano da sednicu prisustvuju 24 odbornika.

I na ovoj sednici, jedna od tačaka dnevnog reda trebalo je da bude Izveštaj o poslovanju Apotekarske ustanove.Kraljevo, a kao i pred sve ostale sednice, i danas su se ispred zgrade Gradske uprave okupili zaposleni u „državnim apotekama“, zabrinuti zbog najave da Grad namerava da izda u zakup privatniku apoteke na osam atraktivnih lokacija.

Snežana Ilić, predsednica Sindikata zaposlenih, koja je pre dva dana konstatovala da im se niko iz lokalne samouprave nij obratio, i pored zvaničnih dopisa kojim su tražili sastanak sa članom Gradskog veća koji je resorno zadužen za ustanove (Miloš Ugrenović, SPS) i dopisa kojim su od načelnika Gradske uprave Kraljevo Dejana Ćajića tražili da im omogući ovlašćene popisivače za referendum čije održavanje traže od 25. aprila.

Ona je danas istakla da je kao predsednica Sindikata u ovoj ustanovi u međuvremennu od načelnika Gradske uprave dobila dopis u kojem je obaveštava da u narednih 10 dana po pomenutom zahtevu Gradska uprava Kraljevo nije u mogulnosti da zaposlenima u Apotekarskoj ustanovi izađe u susret „zbog reorganizacije rada Odeljenja za Opštu ugravu usled primene nove Odluke o matičnim područjima“:

U narednih nedelju dana, a najkasnije do 24. maja bićete obavešteni o imenu službenika ovlašćenog za overu potpisa i terminima u kojima će biti na raspolaganju za postupanje po zahtevu shodno članu 7 Zakona o referendumu i narodnoj inicijativi“.

Zanimljivo je da se u ovom dopisu pominje upravo 24. maj, koji je i datum održavanja osme sednice gradske skupštine koja ovog puta nije sazvana na zahtev odbornika opozicije.

Na predloženom dnevnom redu nalaze se 42 tačke dnevnog reda među kojima se nalaze izveštaji o radu i poslovanju kraljevačkih ustanova, pa i Apotekarske ustanove Kraljevo, ali i predlog Odluke davanja u zakup osam lokala koji su u vlasništvu grada, a koristi ih Apotekarska ustanova Kraljevo, što je upravo ono protiv čega se bore zaposleni koji tvrde da su u pitanju najatraktivnije lokacije.

Ukoliko takva odluka na pomenutoj sednici bude usvojena (a najverovatnije hoće), jasno je da procedura u vezi sa referendumom – jednostavno neće imati smisla.

Kako je direktor Apotekarske ustanove Ivan Divac podneo ostavku na mesto direktora, posle usvajanja tog akta na mesto vršioca dužnosti direktorke Apotekarske ustanove, kako se u materijalu za sednicu skupštine navodi – na šest meseci trebalo bi, ukoliko se sa tim saglasi većina odbornika, da bude imenovana Lidija Torlaković, diplomirana farmaceutkinja.- specijalista farmakoekonomiju i farmaceutsku legislativu koja je u Apotekarskoj ustanovi i sada zaposlena.

            M. M. D:.