Bronza za Kraljevo Royal Crowns na premijernom Tesla Fleg Fudbal Festivalu u Požarevcu

Devet ekipa iz Srbije i regiona okupio je prvi Tesla Fleg Fudbal Festival, koji je održan u Požarevcu sa ciljem promocije fleg fudbala, beskontaktne verzije američkog fudbala. Festival koji nosi ime po čuvenom brendu kompanije Comtrade, bio je prilika za spektakularne mečeve, druženje i širenje svesti o ovom sportu, koji je nedavno uvršten na listu olimpijskih disciplina za Igre u Los Anđelesu 2028. godine. 

Royal Crowns treći na turniru

Tim Kraljevo Royal Crowns ostvario je sjajan rezultat osvajanjem trećeg mesta. Nakon uzbudljive borbe za plasman u finale, Kraljevčani su poraženi od ekipe Indians iz Inđije, ali su u utakmici za treće mesto pokazali snagu i pobedili tim Gorillas iz Subotice. Njihova borbenost, taktička preciznost i želja za pobedom još jednom su ih izdvojile kao jednog od vodećih timova u Srbiji. 

Ženski miks timovi oduševili publiku

foto Vlada Šuman – IG: @sirmium.photo

Pored muškog tima, festival su upotpunile i revijalne utakmice ženskih miks timova, gde su učestvovale i Kraljevčanke. Igračice Royal Crowns pokazale su izuzetno umeće, doprinoseći atraktivnosti utakmica i demonstrirajući da fleg fudbal nije rezervisan samo za muškarce. 

Festival budućnosti

Festival je organizovao Savez američkog i fleg fudbala Srbije uz podršku lokalnog kluba Stallions iz Požarevca i kompanije Comtrade. Ideja je da se ovaj događaj svake godine održava u drugom gradu Srbije, čime bi se fleg fudbal dodatno približio široj publici. 

Učesnici su došli iz svih krajeva Srbije, a posebnu pažnju privukli su timovi kao što su Valjevo Werewolves, Banja Luka Rebels i domaći Požarevac Stallions. Atmosfera je bila puna entuzijazma, što dokazuje da ovaj sport ima svetlu budućnost u našoj zemlji. 

Trofeje i priznanja sportistima su uručili predsednik Sportskog saveza grada Požarevca gospodin Zlatan Kostić i predsednica Saveza američkog i fleg fudbala Željana Dubaić, sa saradnicima.

Posebu radost, predsednica saveza Željana Dubaić, priredila je sa tortom i pesmom za najmlađeg takmičara, Pavla Žarkovića iz Kraljeva, koji je tog dana proslavio svoj 13. rođendan na terenu.

Olimpijski snovi

Kako fleg fudbal postaje deo olimpijske porodice, sve više klubova u Srbiji ulaže u razvoj ovog sporta. Festival poput Tesle pruža mladim sportistima platformu za napredak i pripremu za moguće učešće na međunarodnoj sceni, uključujući i Olimpijske igre. 

Tesla Fleg Fudbal Festival u Požarevcu bio je korak napred ka popularizaciji i profesionalizaciji ovog sporta, a uspeh Royal Crowns još jednom potvrđuje njihov status kao jednog od vodećih klubova u regionu. Sa nestrpljenjem iščekujemo naredno izdanje festivala, koje će, nadamo se, doneti još više uzbuđenja i novih prilika za srpske sportiste. 

Fotografije objavljene uz dozvolu autora Vladana Šumana – IG: @sirmium.photo Na OVOM LINKU možete pogledati atmosferu sa prvog Tesla Fleg Fudbal Festivala