I pored velike želje „malene“ nisu uspele da nadigraju košarkašice „Zvezde“

Dva minuta pre kraja meča, „malene” su smanjile zaostatak na svega tri poena, a ista razlika na semaforu je stajala i 35 sekundi do kraja utakmice

U prvom meču finalne serije fajnal – fora Prve lige Srbije za žene, ekipa Kraljeva je poražena od Crvene zvezde rezultatom 73-66.

Premda su beogradske crveno- bele meču pristupile sa ulogom favorita, od kraljevačkog tima se očekivalo da bi mogao prirediti iznenađenje. Kako se prvenstvo privodilo kraju, „malene” su igrale sve bolje, pa su na fajnal-for stigle u zenitu snage i forme.

Ipak, aktuelni šampion Srbije, i pored neizvesnosti u završnici, nije dozvolio iznenađenje, i na putu osvajanja šeste uzastopne titule ostvario je prvu pobedu.

ŽKK Crvena zvezda – ŽKK Kraljevo 73-66
(24-16,  18-13,  14-16,  17-21)

Domaće su agresivnije ušle u meč i već u prvoj četvrtini ostvarile osam poena prednosti. Dodavši još pet u drugom kvartalu, na veliki odmor su otišle sa zavidnom prednošću. Rezultat je bio 42 -29.

U trećoj četvrtini Kraljevčanke su zaigrale dosta  bolje, ali su protivniku ozbiljnije zapretile tek početkom poslednjeg dela meča. Dva minuta pre kraja meča, „malene” su smanjile zaostatak na svega tri poena, a ista razlika na semaforu je stajala i 35 sekundi do kraja utakmice. Ipak, u završnici su Beograđanke bile sigurnije za konačnih 73-66.
U ekipi Kraljeva najefikasnija je bila Andrea Izli sa 19 upisanih poena, a sa dvocifrenim učinkom pratile su je još Edvardsova sa 16, Gobeljić sa 13 i Tešić sa 10 poena.

U ekipi Crvene zvezde, bolje od drugih bile su Chelsie Elise Hall sa 16 i Nevena Naumčev sa 14 poena.

Kraljevčankama se nakon utakmice odsustva vratila kapitenka Dragana Gobeljić, a s obzirom na večerašnju dobru igru na gostujućem terenu, nema sumnje da će Beograđanke, kroz tri dana u „kutiji šibica” biti na daleko ozbiljnijim mukama.
Ekipa Crvene zvezde je do sada osvojila 33 titule šampiona države dok je tim Kraljeva, nastupom u finalu ostvario najveći uspeh u istoriji kluba.
Ovogodišnje finale će se igrati dok jedan od timova ne ostvari tri pobede, a sledeće kolo je zakazano za sredu, 12. april, u kraljevačkoj staroj Hali sportova.

Aleksandar Raković

*foto – sa jedne od ranijih utakmica ŽKK Kraljevo – ŽKK Crvena Zvezda – autor Nenad Jerotijević