Košarka, žene – plej of: Druga pobeda košarkašica „Crvene zvezde“

Kraljevačke košarkašice nisu uspele da se u drugom meču završnice plej ofa revanširaju Crvenoj zvezdi za poraz u prvoj utakmici u Beogradu

Imale su „malene” veliku podršku prepune stare Hale sportova (1,500 gledalaca), ali to nije pomoglo izabranicama trenera Jovanovića da naprave podvig.

ŽKK Kraljevo – Crvena Zvezda  63-74

(16-22,17-14,12-13,18-25)

Prvi set  Bogradjanke su rešile u svoju korist i prednost su održavale sve do 26.. minuta kada je došlo do izjednačenja – 26-26. Potom je, za kratko vreme, viđena rezultatska klackalica i očekivalo se da će domaća ekipa uspeti ozbiljnije da ugrozi protivnika.

Međutim, boljom i konkretnim igrom gošće su uspele da ostvare veliku i nedostižnu prednost.

Ipak, nije, sve izgubljeno, jer će pobednik biti poznat fek posle tri ostvarene pobede. Dakle, treći susret igra se narednog vikenda u Beogradu. Sve je moguće.

Kod domaćih igračica najefikasnija je bila Gobeljić sa 25, Džad je zabeležila 20, a Rajković 10 poena. Kod Zvezde – Čelzi Hal postigla je 17, a po 12 poena  Katanić,  Bojović i Jakovina.