„Reč po reč“ – razgovor studenata sa građanima na Trgu srpskih ratnika u Kraljevu

Neformalna grupa „Studenti Kraljevo“ organizovala je akciju „Reč po reč“ na Trgu srpskih ratnika, gde su sa građanima razgovarali o lokalnim problemima i delili studentske novine Reflektor.

Kako objašnjava njihov predstavnik, Reflektor je informativni bilten koji prikazuje aktivnosti i borbu studenata tokom prethodne godine:

Ovo su studentske novine koje govore o osnovnim stvarima o nama – kroz šta smo sve prošli, kako se borimo i na koji način građani mogu da nas podrže. Nadamo se da će novine stići u svaki deo grada, posebno tamo gde su ljudi izloženi isključivo režimskim medijima. Naš cilj je edukacija, da građani saznaju pravu istinu o lokalnim dešavanjima i našoj borbi.“

Građani su mogli da skeniraju QR kod sa porukom „Prijavi problem svog mesta“. Nakon skeniranja, otvara se Google tabela u koju građani mogu upisati sve lokalne probleme:

Na taj način prikupljamo informacije o tome šta muči ljude u njihovim komšilucima i na nivou grada. To nam pomaže da imamo uvid u realno stanje i potrebe zajednice“, pojasnio je predstavnik neformalne grupe „Studenti Kraljevo“.

M. M. D.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *