Stazama seniorki – i juniorke ŽKK Kraljevo u polufinalu plej ofa

Ubedljiva igra „malenih“ u prve dve četvrtine donela im je nedostižnu prednost, pa su na veliki odmor Kraljevčanke otišle gotovo sa duplo više koševa od Novosađanki

Ženska juniorska košarkaška ekipa Kraljeva plasirala se u polufinale plej-ofa Prve lige Srbije pobedom nad ekipom Vojvodine 021 rezultatom 79-63.

Meč je odigran u Sportskoj dvorani Požega, a na istom mestu biće odigrana i naredna dva kola koja će Srbiji doneti šampiona u juniorskoj konkurenciji.

ŽKK Vojvodina 021 – ŽKK Kraljevo 63-79

(12-24,  17-31, 18-17,  16-7)

Kraljevačke „malene” su silovito otvorile meč. Ubedljiva igra u prve dve četvrtine ekipi Tamare Bajić je donela nedostižnu prednost, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 29- 55.

U nastavku meča, Bajićeva je pružila veću minutažu mlađim igračicama. Novosađanke su iskoristile priliku i sa blagom rezultatskom razlikom dobile poslednja dva kvartala. To je, međutim, bilo daleko od dovoljnog da se ugrozi kraljevački tim. „Malene” su, oslonivši se na veliku prednost iz prvog poluvremena, meč privele kraju bez veće drame.

„Dvocifrene” u ekipi Kraljeva bile su Nedeljković sa 18, Nestorov sa 16 i Janić sa 14 poena.

Jedina „dvocifrena” kod Novosađanki bila je Živkovićeva sa 19 poena.

Na putu do finala Kraljevčankama će se isprečiti vrlo neugodna i talentovana beogradska ekipa Art basket.

Meč će se igrati već sutra, u subotu 13. maja.

U slučaju da „malene” u sutrašnjem meču savladaju beogradskog rivala, u borbi za titulu bi nastupale dan kasnije kada je na programu finalni meč. Poželimo im sreću.