“Beli” sigurni protiv “Radničkog”

Košarkaši kraljevačke Sloge ostvarili su bitnu pobedu u okviru dvadesete runde Admiral Bet košarkaške lige Srbije protiv kragujevačkog Radničkog rezultatom 84:75.

Od samog starta meča domaći su nametnuli svoj ritam, u prvoj četvrtini došli do dvocifrene prednosti i poluvreme završili sa deset poena prednosti (47:37). U drugom poluvremenu povećali su prednost i na kraju treće četvrtine bilo je (70:50). Na kraju, kraljevački “beli” su rutinski priveli meč kraju i slavili rezultatom 84:75.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je krilni centar ekipe iz Kraljeva Stefan Matović sa “dabl-dabl” učinkom (21 poen i 16 skokova), a pratili su ga Harris sa 18 i Krsmanović sa 14 postignutih poena.

Kod gostiju izdvojilu su se Croft sa 19 i Labović sa 12.

Tim Sloge sada ima skor od 6 pobeda i 14 poraza, isti skor imaju i timovi Novog Pazara i Mladosti iz Zemuna, dok je tim Radničkog na polovičnom učinku nakon 20 odigranih kola(10 pobeda i 10 poraza).

U sledećem kolu Sloga će gostovati u Valjevu ekipi Metalca, dok će Radnički na megdan ekipi Čačka 94.