KK „Sloga“ kao domaćin: od gotovog do – veresije

Ovakvom epilogu malo ko se nadao, jer su domaćini dobro otvorili meč i prvu četvrtinu rešili sa 18 poena (!) razlike

Sloga – Dunav 85-88

(27:9,13:24,19:28,27:27)

Košarkaši kraljevačke „Sloge” poraženi su na svom terenu od večeras odlične ekipe „Dunava“ iz Starih Banovaca. Ovakvom epilogu malo ko  se nadao, jer su domaćini dobro otvorili meč i prvu četvrtinu rešili sa 18 poena (!) razlike.

Gosti su u nastavku zaigrali znatno bolje i do odlaska na veliki odmor smanjili razliku na šest poena i tu nisu stali. U 25. minutu uspeli su najpre da, poravnaju rezultat (52:52), a odmah i da steknu prednost. Do kraja viđena je rezultatska „klackalica”, a u finišu košarkaši „Dunava“ koristili su svaku grešku domaćina, naročito nepreciznost sa linije slobodnih bacanja i na kraju se zasluženo radovali.

Kod „Sloge“ najefikasniji je bio Barać sa 23 poena, a kod gostiju Jovanović sa 18. Meć je pratilo oko 2.000 gledalaca.