Poraz „malenih“ u Šapcu

Kraljevčanke su u Šapcu dočekali ozbiljni problemi sa kojima se suočavao domaćin u pokušaju da organizuje odigravanje meča i bez dileme, uticali su više na igru gostujućeg tima, koji se ovakvom scenariju nije mogao nadati

U okviru 19. kola Prve lige Srbije za košarkašice ekipa Kraljeva je izgubila na gostovanju Dugi iz Šapca rezultatom 71-65. Ovo je treći poraz „malenih” u prvenstvu, dok su Šapčanke zabeležile skor od 12 pobeda i sedam poraza.

ŽKK Duga Šabac – ŽKK Kraljevo 71-65

(10-12,  22-15,  15-18,  24-20)

Kraljevčanke su u Šapcu dočekali ozbiljni problemi sa kojima se suočavao domaćin u pokušaju da organizuje odigravanje meča. Naime, krov Sportske hale šabačke Gimnazije je počeo da prokišnjava. Domaćini nisu uspeli da otklone kvar, pa je meč, sa više od sat vremena zakašnjenja, odigran u drugoj sportskoj hali.

Ovaj propust uprave šabačkog kluba nedopustiv je za rang takmičenja u kom se obrela ekipa Duge, i bez dileme, uticao je više na igru gostujućeg tima, koji se ovakvom scenariju nije mogao nadati.

Sada obe ekipe sa nestrpljenjem očekuju ishod sutrašnjeg meča između požeške Sloge i Crvene zvezde. „Malene” priželjkuju poraz Beograđanki u nadi da će ostati u trci za vodeću poziciju na tabeli, dok se Šapčanke, u želji da ostanu konkurentne za poziciju broj četiri koja vodi u plej-of, nadaju suprotnom ishodu.

Tamare Rajić i dalje nema na spisku Nikole Jovanovića. Prema izveštaju lekara, za izlazak na teren neće biti spremna još tri nedelje. Edvardsova se vratila igri nakon propuštene kup utakmice u Požegi pre tri dana, dok je Janićeva, nedovoljno oporavljena, odigrala tek jedan minut efektivne igre.

Prvu četvrtinu obeležila je neefikasnost oba tima. „Malene” su ostvarile prednost rezultatom 10-12, a do kraja poluvremena domaći tim je prešao u vođstvo, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 32-27. Kraljevčanke su bile nešto konkretnije u trećem delu koji su dobile sa 15-18, da bi se u poslednjoj četvrtini ušlo u neizvesnu završnicu. Na 17 sekundi do kraja meča, ekipa Kraljeva je pokušala da nadoknadi zaostatak od dva poena. Imale su „malene” napad i priliku da meč odvedu bar u produžetke. Ipak, Edvards i Gobeljić se nisu najbolje snašle, domaće igračice su preuzele loptu i do kraja potvrdile pobedu rezultatom 71-65.

Ekipu Kraljeva predvodila je Dragana Gobeljić sa 20 poena. Dvocifrene su bile još Ivana Brajković sa 18 i Nina Tešić sa 13 poena.

Najefikasnija u šabačkom timu bila je Tijana Jelić sa 22 poena.

U sledećem kolu zakazanom za 1. mart, Kraljevčanke će ugostiti ekipu Vrbas Medela.